Stomatologia zachowawcza

  • Wypełnienie Biomimetyczne:

Plomby biomimetyczne-bionaśladowcze, z powodzeniem odtwarzają zniszczone struktury twardych tkanek zęba w sposób najbardziej podobny do żywej tkanki, z której zbudowany jest ząb.

Od zwykłych plomb różnią się tym, że nie tylko zewnętrznie przypominają biologiczną tkankę zęba, ale również zachowują się tak jak ząb, czyli są odporne na nacisk, a jednocześnie elastyczne. Wypełnienie bionaśladowcze, podobnie jak inne nowoczesne materiały, wnika w strukturę zębiny i doprowadza do odbudowy połączenia szkliwno-zębinowego. Dzięki temu ząb staje się bardzo wytrzymały.

– Do tych wypełnień używamy żywic posiadających m.in. właściwości antybakteryjne, które nie pozwalają na rozwój bakterii pod plombą, jak to się zdarza przy tradycyjnych plombach. W materiale występują także włókna polietylenow,które używane są również do produkcji kamizelek kuloodpornych
Materiał, z którego tworzy się biomimetyczne plomby, jest też bardziej wytrzymały od tradycyjnych plomb. Bliżej mu pod tym względem do amalgamatów niż do kompozytów światłoutwardzalnych: może w ubytku pozostawać nawet 20 lat.

  • bezstresowe leczenie próchnicy -sedacja wziewna(gaz rozweselający)
  • bezbolesne znieczulenie komputerowe SleeperOne
  • Leczenie kanałowe-endodontyczne:

-narzędzia rotacyjne NiTi-tytanowe

vdwgoldreciproc

-endometr Reciproc VDW  to nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem.  umożliwia bezpieczne i szybkie opracowanie kanału korzeniowego wciągu jednej wizyty .Endometr pokazujena na jakej głębokość znajduje się narzędzie w kanale.

– szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką  systemem BeeFill

W jednym urządzeniu zintegrowano dwa systemy wypełniania kanału System do kondensacji wierzchołkowej – gorący plugger (BeeFill Pack) System do trójwymiarowego wypełniania wstecznego gutaperką płynną – (BeeFill)

Są to najnowsze metody leczenia w endodoncji, znacznie zwiększajce precyzję leczenia kanałowego, pozwlające na uratowanie zęba skazanego na usunięcie

Telefon

tel. (58) 777 02 83

Adres E-mail

biuro@dandent.pl

Stomatolog Tczew

ul. Żwirki 1, 83-110 Tczew

Pon., wt., czw.

od 12 do 18

Piątek

od 9 do 14

tel. (58) 777 02 83, Dentysta Tczew, ul. Żwirki 1