Usługi

Od profilaktyki po stomatologię zachowawczą i protetykę : oferujemy cały zakres nowoczesnych zabiegów stomatologicznych, by Twoje zęby były zdrowe i piękne przez całe życie. Tutaj sprawdzisz jakie usługi mamy w ofercie.

Profilaktyka:

 • diagnostyka próchnicy laserem DiagnoCam

czyli cyfrowe obrazowanie zębów prześwietlonych światłem lasera o długości fali w zakresie podczerwieni. DIAGNOCAM jest pierwszym i obecnie jedynym na rynku urządzeniem  wykorzystującym tą technologię w stomatologii do wykrywania ubytków próchnicowych z jak największą skutecznością.Umożliwia wczesne wykrywanie zmian.

 • profesjonalne usuwanie kamienia ultradźwiękami- skaling

 • usuwanie osadu-piaskowanie
 • fluoryzacja-lakierowanie
 • lakowanie
 • instruktaż higieny
 • ICON leczenie próchnicy początkowej I fluorozy bez utraty szkliwa bez borowania i bez znieczulenia-skuteczny sposób na usuwanie białych plam.

Borowanie i odbudowa kompozytem to podstawowy zabieg jaki wykonuje się przy wystąpieniu próchnicy początkowej. Jest jednak skuteczna alternatywa, która oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba – podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia. Inteligentne zasady: »infiltrant« bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania.

Infiltrant – bardzo płynna żywica, jest wchłaniana do układu próchnicowych porów w uszkodzonym zębie, wypełniając go i blokując penetrację próchnicogennych kwasów. Wczesna próchnica może więc być szybko zatrzymana, przy jednoczesnym zachowaniu tkanek zęba. Powietrze i woda uwięzione w zmianie próchnicowej mają niższy współczynnik załamania światła niż zdrowe twarde tkanki zęba. W ten sposób powstają nieestetyczne przebarwienia znane jako białe plamy. Icon-Infiltrant, który wnika głęboko do porowatej tkanki zęba, ma podobny współczynnik załamania światła jak zdrowe szkliwo. Zinfiltrowana zmiana upodobania się do otaczającego zdrowego szkliwa. Fluorozę można także leczyć preparatem Icon .

Zalety Icon

 • Wczesne zatrzymanie rozwoju próchnicy bez borowania.
 • Estetyczne leczenie białych plam tj:

próchnica początkowa ,fluoroza, po zdjęciu aparatu ortodontycznego

 • Odtworzenie naturalnego koloru zęba.
 • Delikatna metoda leczenia bez borowania i bez znieczulenia.
 • Przyjazna metoda leczenia tylko na jednej wizycie.
 

Stomatologia estetyczna:

 •  wybielanie zębów :nakładkowe

 •  kosmetyczna odbudowa kompozytem korony
 • licówki kompozytowe i porcelanowe

Stomatologia zachowowawcza:

 • Wypełnienie Biomimetyczne:
Rewolucja w  leczeniu próchnicy!!!

Plomby biomimetyczne-bionaśladowcze, z powodzeniem odtwarzają zniszczone struktury twardych tkanek zęba w sposób najbardziej podobny do żywej tkanki, z której zbudowany jest ząb.

Od zwykłych plomb różnią się tym, że nie tylko zewnętrznie przypominają biologiczną tkankę zęba, ale również zachowują się tak jak ząb, czyli są odporne na nacisk, a jednocześnie elastyczne. Wypełnienie bionaśladowcze, podobnie jak inne nowoczesne materiały, wnika w strukturę zębiny i doprowadza do odbudowy połączenia szkliwno-zębinowego. Dzięki temu ząb staje się bardzo wytrzymały.

– Do tych wypełnień używamy żywic posiadających m.in. właściwości antybakteryjne, które nie pozwalają na rozwój bakterii pod plombą, jak to się zdarza przy tradycyjnych plombach. W materiale występują także włókna polietylenow,które używane są również do produkcji kamizelek kuloodpornych
Materiał, z którego tworzy się biomimetyczne plomby, jest też bardziej wytrzymały od tradycyjnych plomb. Bliżej mu pod tym względem do amalgamatów niż do kompozytów światłoutwardzalnych: może w ubytku pozostawać nawet 20 lat.

 • bezstresowe leczenie próchnicy -sedacja wziewna(gaz rozweselający)
 • bezbolesne znieczulenie komputerowe SleeperOne

 • Leczenie kanałowe-endodontyczne:

-narzędzia rotacyjne NiTi-tytanowe

-endometr Reciproc VDW  to nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem.  umożliwia bezpieczne i szybkie opracowanie kanału korzeniowego wciągu jednej wizyty .Endometr pokazujena na jakej głębokość znajduje się narzędzie w kanale.vdwgoldreciproc

– szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką  systemem BeeFill

W jednym urządzeniu zintegrowano dwa systemy wypełniania kanału System do kondensacji wierzchołkowej – gorący plugger (BeeFill Pack) System do trójwymiarowego wypełniania wstecznego gutaperką płynną – (BeeFill)

Są to najnowsze metody leczenia w endodoncji, znacznie zwiększajce precyzję leczenia kanałowego, pozwlające na uratowanie zęba skazanego na usunięcie

Protetyka:

– protezy akrylowe

– protezy szkieletowe

– protezy acetalowe

– protezy nylonowe-elastyczne

– licówki porcelanowe

– korony i mosty porcelanowe na podbudowie chromowo-kobaltowej

– korony porcelanowe na cyrkonie

– prace kombinowane-protezy szkieletowe bezklamrowe, na teleskopach

– mosty adhezyjne- przyklejane:

Most na włóknie szklanym jest rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć oszlifowania zębów sąsiednich jak ma to miejsce w przypadku klasycznych mostów porcelanowych. Te rozwiązanie polega na przyklejeniu do zębów sąsiadujących z brakiem zębowym włókna szklanego i odbudowanie na nim korony kompozytowej. Metoda ta umożliwia uzupełnienie luki od razu po ekstrakcji, jako rozwiązanie tymczasowe. Nieodpartą zaletą mostu na włóknie szklanym jest fakt, że może być on zrobiony już na jednej wizycie

 • mosty adhezyjne nie wymagają szlifowania zębów sąsiednich
 • są bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem wzrostu
 • bardzo często stosowane w przypadku wrodzonego braku zawiązków zębowych u młodzieży, jako następowe leczenie poortodontyczne
 • dobra konstrukcja odraczająca wykonanie zabiegów radykalnych, takich jak wszczepienie implantów lub wykonanie mostu tradycyjnego

– odbudowa na korzeniach- wkłady koronowo korzeniowe

– szyna relaksacyjna

Chirurgia

-ekstrakcje zębów

– dłutowanie korzeni

– nacięcie ropnia

Paradontologia-choroby dziąseł:

– leczenie paradontozy

– szynowanie rozchwianych zębów

Telefon

tel. (58) 777 02 83

Adres E-mail

biuro@dandent.pl

Stomatolog Tczew

ul. Żwirki 1, 83-110 Tczew

Pon., wt., czw.

od 12 do 18

Piątek

od 9 do 14

tel. (58) 777 02 83, Dentysta Tczew, ul. Żwirki 1