Wybielanie zębów Tczew

http://www.nieboli.pl/porady-stomatologiczne/wp-content/uploads/wybielaniezebow1.jpg

Biały uśmiech jest marzeniem każdego człowieka, a zdrowe i zadbane zęby są najlepszą wizytówką i mają ogromny wpływ na poczucie własnej wartości. Jednakże w przypadku wielu osób koloryt ich uzębienia odbiega od wymarzonego . Z pomocą przychodzi lampa BEYOND, która co roku zdobywa wiele prestiżowych nagród na całym świecie i nadaje zębom cudowną biel.

Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez lampę Beyond aktywuje formułę wybielającą, która zawiera 35% nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentacje 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze o kilka odcieni wg skali VITA.

Beyond używa bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480, a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe.

Lampa Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki użyciu najnowszej techniki optycznej, dzięki czemu nie ma podrażnienia nerwów. 30 minutowy proces jest bardzo efektywny szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę

Światło emitowane przez lampę BEYOND zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo i aktywuje proces utleniania w środku struktury zęba. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Dzięki temu praktycznie natychmiast uzyskujemy pożądane rezultaty wybielania – białe, lśniące zęby pacjenta. Zęby stają się jaśniejsze. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zalety zabiegu:

 • Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby uzyskają odcień od 5 do 14 odcieni bielszy (wg skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby.
 • efekt uzyskiwany już po jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym
 • krótki czas trwania zabiegu – około 45 minut
 • efekt średnio utrzymuje się około roku do dwóch lat (zależy przede wszystkim od trybu życia i diety pacjenta)
 • zabieg całkowicie bezpieczny

Przygotowanie do zabiegu

 • Zęby powinny być profilaktycznie oczyszczone z płytki nazębnej, kamienia i osadu, zgromadzonego na powierzchni i pomiędzy zębami, dlatego przed wybielaniem zaleca się przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej-dwa tygodnie wcześniej.
 • Konieczny jest również przegląd uzębienia, aby wykluczyć potencjalne przeciwwskazania do zabiegu wybielania, takie jak próchnica, pęknięcia oraz choroby dziąseł. Jeżeli podczas badania zostanie wykazana obecność w/w czynników wówczas zabieg wybielania jest odroczony do momentu wyleczenia zębów.

Wybielanie w gabinecie polega na tym, że stosujemy bardzo silnie stężone preparaty – w związku z tym musimy przede wszystkim chronić tkanki miękkie i pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest założenie ochraniacza optragate.

Używamy tych jednorazowych specjalnych ochraniaczy, które odsuwają nam tkanki miękkie, zwłaszcza wargi i policzki, po to, by nie doszło do podrażnienia tych okolic. Po założeniu ochraniacza zakładamy również ślinociąg i przystępujemy do przygotowania zębów do zabiegu

.

Zanim stomatolog zacznie wybielanie…

Pierwszym etapem jest usunięcie wszelkich osadów płytki nazębnej (błonki nazębnej) za pomocą specjalnej szczoteczki i pasty do czyszczenia zębów. Potem spłukujemy jej resztki, by nie zostały na powierzchni zębów, wysuszamy i przystępujemy do drugiego etapu ochrony tkanek miękkich, który polega na tym, że zakładamy specjalny płynny koferdam, który ma chronić dziąsła, a więc te tkanki miękkie, które są najbliżej zęba. Ten zabieg wykonujemy za pomocą specjalnych płynów.

Płynny koferdam zakładamy, przykrywając dziąsła, a czasami nawet okolicę przyszyjkową zębów, ponieważ ta okolica jest bardzo wrażliwa na utlenianie i może – jeśli dostanie się tam preparat utleniajacy – doprowadzić do nadwrażliwości.

Przykrywamy dziąsła, brodawki zębowe i okolicę przyszyjkową właśnie płynnym koferdamem. Następnie polimeryzujemy za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Dzięki temu materiał twardnieje, nie spływa z zębów i dobrze chroni tkankę w trakcie wybielania

 

Zalecenia po zabiegu

By móc cieszyć się efektem wybielania przez jak najdłuższy czas, niezbędne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń po zabiegu oraz przestrzeganie białej diety przez co najmniej dwie doby po zabiegu. Aby utrwalić efekt wybielania należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i  szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników.

Nie wskazane jest spożywanie między innymi kawy,herbaty,buraków,ciemnych soków itp.

Nie przestrzeganie rygoru „białej diety” może spowodować utratę efektu wybielania, gdyż częściowo odwodnione szkliwo wraca do stanu sprzed zabiegu intensywnie chłonąc płyny z jamy ustnej. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu. Zabronione jest również przez pierwsze 48 godzin po zabiegu używanie past, płynów do płukania i nici dentystycznych zawierających fluor, gdyż powoduje on przebarwienie zębów.

Przeciwwskazania

Niestety nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegu wybielania zębów. Z wybielania powinny zrezygnować:

 • kobiety w ciąży i karmiące,
 • osob z złą higieną jamy ustnej
 • liczne ubytki
 • mocno popękane szkliwo
 • hipoplazja
 • paradontoza,odsłonięte szyjki zębowe
 • osoby z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów,
 • osoby, które nie ukończyły 18. roku życia,
 • zęby z niedokończonym leczeniem kanałowym

 

Telefon

tel. (58) 777 02 83

Adres E-mail

biuro@dandent.pl

Stomatolog Tczew

ul. Żwirki 1, 83-110 Tczew

Pon., wt., czw.

od 12 do 18

Piątek

od 9 do 14

tel. (58) 777 02 83, Dentysta Tczew, ul. Żwirki 1